Aktuálně

Přines si svou židli aneb Vánoční dárek pro gymnázium

Výtvarný ateliér Dvořákova gymnázia vyhlásil akci pro studenty: „Přines si svou židli aneb vánoční dárek pro gymnázium.“ Rádi bychom, aby se studenti podíleli na prostředí, ve kterém tráví svůj čas. celý článek

Exkurze do ÚJV Řež

Ve čtvrtek 6. listopadu jsme v rámci fyzikálního semináře navštívili Ústav jaderného výzkumu Řež (ÚJV Řež). Po příjezdu jsme prošli kontrolou a dostali kartičky, které zaznamenávaly náš pohyb po areálu. Nejprve jsme shlédli filmy o historii ÚJV Řež a poté jsme se přesunuli s doprovodem k reaktoru LR-0. Před vstupem nás čekala kontrola včetně detektoru kovů. Pak jsme se již přesunuli k blízkosti reaktoru, kde jsme se dozvěděli informace přímo o reaktoru i zajímavé srovnání s ostatními reaktory v ČR. Následně jsme se již mohli podívat přímo k reaktoru. Zde jsme získali mnoho informací o chodu reaktoru a byl nám vysvětlen jeho princip. celý článek

Vánoční zpívání na DOD

Pásmo vánočních písní a koled zaznělo při zahájení Dne otevřených dveří. Vystoupili členové Sboru DG a studentky primy. Návštěvníci si mohli zakoupit výrobky našich studentů i projít školu s průvodci. V učebnách je čekali učitelé a studenti s ukázkami z výuky, také studentský parlament, nebo reálná firma. V 16 hodin se uskutečnila beseda o nových směrech na gymnáziu, zájemci se ptali i na průběh přijímacího řízení. celý článek

Zakopávání pravěkých nádob 1. G

celý článek

Schůzka DZŠ Vídeň

celý článek

Techmania Plzeň - studentský projektový den

Dne 4.12. 2018 se převážná většina žáků třídy 2.G vydala poznávat vědecké centrum Techmania. celý článek

WORKSHOP V NTM 1. G

Dne 29.11. se třída 1.G vypravila do Národního technického muzea v Praze. Po příjezdu jsme se zúčastnili dvou workshopů. Každý z nich trval asi hodinu a jejich tématem byl Čas. Postavili jsme si například model Stonehenge a ukázali, jak sloužil k určování času. celý článek

Drážďany - odjezd a pokyny pro účastníky

V úterý 11. 12. 2018 jedeme na exkurzi do Drážďan. Sraz u školy je v 7:00 hod. Odjezd od školy v 7:15 hod. U autobusu budeme kontrolovat platný OP nebo pas, kartičku zdravotní pojišťovny a kartičku připojištění léčebných výloh do zahraničí. Každý bude mít s sebou připravený referát, svačinu, pití, kapesné (minimálně 10 eur), deštník nebo pláštěnku. Budeme dlouho venku, teplé oblečení a boty, rukavice, šála, čepice jsou nutností! Kdo rád fotí, vezme si s sebou fotoaparát. Do Kralup se vrátíme cca v 18 hodin. celý článek

Změny na Dvořákově gymnáziu a SOŠE pro šk. rok 2019/20 důležité sdělení

Vážení rodiče, milé studentky, milí studenti – současní i ti, kteří máte zájem o studium na naší škole, od příštího školního roku - 2019/2020 dojde ke změně: nebudeme otevírat třídu obchodní akademie (obor 63-41-M/02), naopak však budeme nabízet studium ve dvou třídách čtyřletého gymnázia (obor 79-41-K/41). V osmiletém studiu budeme tradičně otevírat jednu třídu. Současných studentů obchodní akademie, čtyřletého i osmiletého gymnázia se tyto změny vůbec nedotknou. Všichni žáci obchodní akademie, kteří u nás studují, budou normálně ve svém studiu na naší škole pokračovat až do své maturity. celý článek

Sraz průvodců

Sraz zájemců o provádění během dne otevřených dveří bude ve středu 5.12. o velkou přestávku ve studovně. celý článek

Koncert v Rudolfinu

V pátek 30. listopadu se tercie vypravila do pražského Rudolfina na koncert. Vyslechli jsme Janáčkovu Simfoniettu v podání České studentské filharmonie, kterou skladatel napsal až na konci svého života jako Vojenskou simfonietu. Původně si skladbu objednal Sokol jako fanfáry, ovšem dílo se rozrostlo do pěti vět, mělo úspěch doma i v zahraničí. Námět byl například použit v roce 1980 pro spartakiádní skladbu. celý článek

Exkurze do Terezína

V rámci Projektového dne, který se uskutečnil 4. 12., se konalo mnoho zajímavých výletů. Většina tercie a dvě kvartánky se rozhodli zajet se podívat do pevnosti Terezín. Tak jsme sbalili batohy, v 7:00 jsme se sešli na nádraží a nasedli do vlaku. Ten nás odvezl do Bohušovic a jelikož nám ujel autobus, museli jsme se vydat k cíli pěkně po svých. celý článek

Informace o novém rozvrhu

Informace o drobných změnách v rozvrhu Vzhledem ke změnám v úvazcích několika učitelů se drobně mění rozvrh výuky od 3.12.2018. Aktuální verzi naleznete v aplikaci Bakaláři i na webu školy. Informace k výdeji obědů ve čtvrtek 6. a 7. hodinu Upravené pořadí tříd na obědy podle nového rozvrhu... celý článek

Když se v primě tvoří

Primáni z AJ2 se horlivě pouštějí do tvořivých úkolů celý článek

Anglický výjezd do minulosti

Dne 19.11. se 7G vydala do Prahy, aby si zopakovala již probrané učivo. Tentokrát však v anglickém jazyce. celý článek

Návštěva Pražského hradu

Interaktivní Hra na hrad celý článek

Sportovní úspěch pod bezednými koši

V pondělí 19. listopadu se družstvo našich chlapců vydalo do Nymburka na krajské finále středních škol v basketbalu. Bylo to završení cesty, která začala před 14 dny v Mělníce, kde se náš nově složený tým zapojil do bojů o postup z okresního kola. celý článek

Escape If You Can

Last Thursday we visited an exhibition titled Memory of the Nation (Paměť Národa) dedicated to Czech history and fateful eights. When it ended we travelled to Žižkov. It was time for another activity - an escape game. celý článek

WORKSHOP NTM 1. B

Dne 8. 11. 2018 jsme se jako třída 1. B vydali s paní profesorkou Marion Obručníkovou do Prahy. Tam na nás čekal workshop o energiích a poté prohlídka NÁRODNÍHO TECHNICKÉHO MUZEA. Když jsme dorazili na místo, byli jsme rozděleni do dvou skupin. celý článek

Robosoutěž SŠ

Dlouhé přípravy, 3 týmy na 2 místa, štěstí i zklamání, úžasná atmosféra - to vše se dá zažít na Robosoutěži SŠ. Čtyři týmy studentů 3. a 4. ročníků od 1. října stavěly Lego robota, který bude umět projet bludištěm a posbírá co nejvíce bodů. A jako ve hře Pacman, musí také dávat pozor na zlé duchy! celý článek