Aktuálně

Kola pro Afriku

Přednáška o charitativní akci se uskuteční pátek 25. 1. 2019 od 10.00 v učebně 27. Setkáme se s Romanem Posoldou - iniciátorem a zakladatelem aktivity, která zlepšuje život africkým dětem. Akce je určena pro 5. G a všechny členy Studentského parlamentu. Vítáme další zájemce z řad učitelů i studentů. Z důvodu omezené kapacity je nutno účast včas nahlásit u zástupců. Stránky projektu: http://www.kolaproafriku.cz celý článek

Lyžařský kurs

Lyžařský kurs 5.G Pec pod Sněžkou Když jsme 6. ledna nasedli do autobusu a vydali se společně s profesorkami Kaňkovou, Klozovou a Kellerovou do Pece pod Sněžkou, málokdo z nás tušil, jak příjemně strávený čas máme před sebou. Hned na začátek nás čekal poměrně náročný výstup k Husově boudě, která se měla stát naším domovem na následující týden. Ten se nesl ve znamení lyžování, běžkování, ale samozřejmě i zábavných momentů ve volném čase a při večerních „hrátkách“. Jako první jsme vystoupali v plném počtu až na úplný vrchol Černé hory, čímž jsme potvrdili naší zdatnost na běžkách a obhájili prvenství ze sekundy, kde se nám to samé podařilo při výstupu na Medvědín. Kromě zdokonalení našich lyžařských a běžkařských dovedností jsme se také dozvěděli něco o záludnostech hor, a to při příležitosti přednášky od pracovníka horské služby. Bohužel se kurs neobešel bez lehčích zranění a drobných komplikací. I přes občasnou nepřízeň počasí, hlavně v podobě hustého sněžení a silného větru, jsme si poslední den mohli vychutnat okouzlující panorama okolních hor. Na závěr bychom jménem naší třídy 5.G rády poděkovaly naším profesorkám, se kterými jsme si celý lyžařský kurs užili a na zážitky z něj budeme určitě ještě dlouho vzpomínat. Kateřina Mašková a Kateřina Prosecká 5.G celý článek

Jak se žije na naší škole a co připravujeme...

můžete zhlédnout na propagačním videu o Dvořákově gymnáziu v Kralupech. Získáte informace nejen o nově otevíraných třídách se společenskovědním a přírodovědně-technickým zaměřením. celý článek

Školní výlet 6. G.

Sexta vyjela na zimní školní výlet. Užili jsme si neskutečně pohádkovou nadílku sněhu, pohodové lyžování a dovádění ve sněhu. celý článek

Obleč si Dvořáka - další příležitost si objednat školní trička a mikiny!

Vážení studenti a profesoři, po půl roce se opět ozýváme s nabídkou oblečení s logem našeho gymnázia. A co nového Vám přinášíme? O prázdninách jsme měli čas, a tak jsme vymysleli pár vylepšení - rozšíříli jsme například výběr barev, který je teď opravdu bohatý. Již dnes můžete k objednání využít formulář, jehož odkaz najdete níže, nebo stačí načíst QR kód, který se nachází na plakátech po celé škole. Ale proč to všechno vypisovat tady? To přece pak už není překvapení... Všechny důležité informace najdete ve formuláři. Těšíme se na vaše objednávky, které můžete zasílat do konce února. Váš tým Obleč si Dvořáka Odkaz na formulář: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScXPkwAJC2D2XNYF3Oho2zAh8d-xP3NSkpKhZ_zdZ8_05Io6A/viewform?usp=sf_link celý článek

Studentský projekt

V rámci studentského projektu navštívili žáci víceletého a čtyřletého gymnázia Muzeum čokolády a voskových figurín v Praze. Po přednášce o výrobě čokolády a čokoládových pralinek, měli možnost si sami vyzkoušet výrobu pralinek podle vlastních návrhů. Některé výrobky byly velmi zajímavé. Cestu do muzea spojili s prohlídkou některých pamětihodností Prahy. Prohlédli si například budovu ČNB, Prašnou bránu, Dům U Černé Matky Boží a opravený Staroměstský orloj. Cestou vlakem uspořádali soutěž Cesta bez mobilu aneb povídejme si. celý článek

Společenskovědní seminář na Týdnu vědy

Studenti společenskovědní semináře 3. a 4. ročníku se zúčastnili Týdne vědy AV ČR a vyslechli si přednášku prof. Jana Švejnara. celý článek

Pragulic

Dne 4. 12. 2018 jsme se pod vedením paní profesorky Turýnské a paní profesorky Láchové vypravili na prohlídku našeho hlavního města Prahy, ale tentokrát z jiného úhlu pohledu. celý článek

Finanční gramotnost ve 3. ročníku - projekt Finanční svoboda

V předvánočním a těsně povánočním týdnu zažili studenti 3. ročníků netradiční způsob výuky v rámci finanční gramotnosti. celý článek

Vánoční koncert Dvořákova gymnázia

21. prosince 2018 uspořádala naše škola v kulturním a společenském středisku Vltava Kralupy vánoční koncert. Vystoupili žáci Dvořákova gymnázia. Na úvod zazněly koledy v podání SBORU DG a studentů hudební výchovy z kvinty, kteří v závěru svého vystoupení zahráli a zazpívali společně s p. ředitelem A. Plecháčkem zhudebněnou báseň ,,Uspávanka se sněhem a krásnou paní“. Dále vystoupili žáci primy a sekundy s vánočními písněmi a básničkou. Italskou skladbu zahrál na klavír Vojta Pakandl (3.B), zpěvačka Tereza Kovářová (3.A) zapívala ,,Bílé Vánoce“, Nikola Klečková (3.G) se představila také zpěvem - americkou písní ,,Have yourself a merry little Christmass“. Nechybělo ani flétnové trio – Adéla Štorková (2.A), Magda Sedláčková (6.G) a Radim Novák (1.A), které profesionálně předvedlo 2 skladby autora J. Hooka. Poté se představil Matteo Lucano (3.A), který zpíval italskou píseň A Mano a mano, Anna Štětková (7.G) s osobitým projevem zazpívala Million reasons od Lady Gaga. Jako poslední zahrála kapela z tercie ve složení Vítek, Kája, Tomáš, Adam a Martina 2 písně a vysloužili si od části publika potlesk ve stoje. Koncert uváděla Saša Horáková (3.G). Na závěr je nutno pochválit nejen všechny účinkující za krásné výkony, ale také skvělé, tiché a pozorné publikum, které všechny vystupující odměňovalo obrovským a upřímným potleskem. Video zde: https://www.youtube.com/watch?v=yHIOaufg-3A celý článek

Bílé Vánoce

Přestože Vánoce letos nebyly na sněhu, u nás ve škole jsme měli "Bílé Vánoce". Studenti třetího ročníku v hodinách informatiky navrhli vánoční ozdoby pro 3D tiskárnu, ozdobili strom a připravili soutěž "o nejhezčí vánoční ozdobu": Ahoj, jako každý rok probíhá i letos soutěž o nejhezčí vánoční ozdobu na téma Bílé Vánoce. Rozhodovat budete vy v přiloženém dotazníku vybráním tří podle vás nejhezčích ozdob. Hlasovat můžete ode dneška až do 2. ledna 2019. https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeTBBS8CYTo2bF-RczmXQC9ruUCX6niAKf4sN5xbGN3TcBltg/viewform?vc=0&c=0&w=1 Vaše 3.A celý článek

Předvánoční akce tercie

vánoční dárek Již třetím rokem se každý tercián rozhoduje, kolik ze svého kapesného věnuje na dárek dítěti, které nemá tolik štěstí jako my – nebude o Vánocích s rodiči, nebo si dárky nemohou dovolit koupit. Letos jsme si na stránkách http://havranek.dolnipovltavi.cz/ vybrali dvanáctiletého Samuela a koupili mu krásný skateboard (ale přinese mu ho Ježíšek :) celý článek

Návštěva tiskárny - projektový den 4. 12. 2018

celý článek

Drážďany očima němčinářů 2. ročníků

Dne 11.12. 2018 jsme navštívili velmi známé německé město Drážďany. Po příjezdu jsme se vydali na procházku po historických památkách města. Každý z nás měl připravený referát, který prezentoval spolužákům. Viděli jsme například Zwinger, Frauenkirche, Fürstenzug, Neumarkt a mnoho dalších. Poté nás čekal nejstarší vánoční trh v Evropě, kde jsme měli možnost ochutnat tradiční Bratwurst, Erdbeeren in Schokolade nebo teplý nápoj Kinderpunsch. Celý výlet byl pěkně připravený. Ač nám počasí nepřálo, tak mohu za všechny říci, že jsme se naladili na Vánoce a moc si to užili. Lucie Vnuková, 2.B celý článek

Exkurze 2. B do Poslanecké sněmovny

Dne 7. 12. 2018 navštívila naše třída 2. B zasedání Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Ovšem před tím, než jsme samotnou Poslaneckou sněmovnu navštívili, nám byl promítnut krátký film o historii i současnosti parlamentarismu v naší republice. celý článek

5.G v Poslanecké sněmovně PČR

Pro mnoho z nás je politika něco, do čeho nevidíme, nechápeme to a ani nás to nezajímá. Proti tomu všemu se snaží bojovat organizace Modrá rybka. Každý rok organizují konferenci pro mladistvé. Proto se 5.G v úterý 20. listopadu vypravila do Poslanecké sněmovny. Strávili jsme tam celý den, vyzkoušeli si, jak probíhá den poslanců. Akce se dokonce účastnili i někteří poslanci. celý článek

PF 2019

Na návrhu PF 2019 se podílela Natálie Vlčková ze 4.G celý článek

Informace - pátek 21.12.2018

Ve čtvrtek 20.12.2018 se nekoná odpolední vyučování, výuka končí po 5. vyučovací hodině. V pátek 21.12.2018 se sejdou všichni žáci a učitelé v 8.15 před KASS Vltava, kde se od 8.30 do 9.30 koná školní vánoční koncert. Program dále pokračuje od 10.00 v basketbalové hale turnajem týmů ve florbalu, případně ve škole turnajem v dodgebalu. Vyhlášení vítězů turnaje i nejlepších fanoušků se očekává ve 12 hodin. Všichni žáci mají na pátek odhlášené obědy a musejí si je sami přihlásit. Obědy se budou vydávat od 11.30 do 13.00. celý článek

SBOR DG ROZEZPÍVAL STAROMĚSTSKÉ NÁMĚSTÍ

celý článek

Zkoušky Nanečisto a DOD

Ve středu 6. února 2019 se koná letos již druhý Den otevřených dveří. Začíná zkouškami nanečisto, po nichž mohou zájemci navštívit ukázkové hodiny různých předmětů podle svého výběru a nakonec se setkají na besedě s vedením školy, kde jim budou zodpovězeny všechny otázky týkající se studia na naší škole. Přijímací zkoušky "nanečisto" se budou konat v budově školy na Dvořákově nám. 800 v Kralupech nad Vltavou. celý článek