Aktuálně

NAŠI STUDENTI V NÁBOJI

Naši studenti ve třech soutěžních týmech reprezentovali školu nejenom svým nadšením a chutí do řešení netradičních úloh, ale i svými výsledky, za které se opravdu nemusí stydět. celý článek

Lyžařský kurz 1.A, 1.B Pec pod Sněžkou

PRVÁCI NA TRIPU Jedna chata plná žáků, hlukem jenom třese se, prváci jsou na lyžáku, profesoři chytaj deprese. Hned jak otevřeli víčka a navlíkli teplá trička, přišla ranní rozcvička a hned po ní písnička. celý článek

Krajské kolo chemické olympiády_D 2019

Ve čtvrtek 21. března se naše dvě kvartánky, Veronika Gažáková a Bára Baslová, zúčastnily Krajského kola chemické olympiády v kategorii D, kam postoupily z okresního kola. celý článek

Biologické okénko

Naši absolventi, Vojtěch Schmidt a Michal Knězů, současní studenti přírodovědecké fakulty, se rozhodli uspořádat sérii laboratorních cvičení pro naše studenty.Poutavou formou přiblížili strukturu nukleových kyselin a zajímavosti ze světa moderní genetiky. V dalším laboratorním cvičení proběhla extrakce DNA. Naši studenti mohli díky nim nakouknout do vysokoškolského světa. celý článek

Krajské kolo olympiády v německém jazyce

Dne 19. 3. 2019 se na Gymnáziu Kladno konalo krajské kolo olympiády v německém jazyce. Naše škola měla zastoupení hned ve dvou kategoriích. V kategorii II. B soutěžil Jakub Procházka z kvarty a v kategorii III. A Adéla Křelinová ze septimy. celý článek

Brány registrace na Filmový festival Dvořákova gymnázia konečně otevřeny!

Konečně nastal okamžik přihlašování týmů, které chtějí natočit svůj snímek na Filmový festival, představit svou práci zajímavým členům poroty a soutěžit o mnoho cen. Samotný festival proběhne 23. 9. 2019. celý článek

Hon na odpadky

Skoncovat s odpadky, které hyzdí Kralupy a jejich okolí, se rozhodla studentka Dvořákova gymnázia Adriana Majerová. Během své nedávno započaté mise již stihla naplnit několik pytlů vyhozenými roztodivnostmi, které posbírala na veřejných prostranstvích. Její kapitální úlovky čítají televizi, rezavé hrnce a pestrou škálu lahví, vše v poločase rozkladu. Své zkušenosti barvitě popisuje v stenografických zápisech. celý článek

Matematický klokan - info

V pátek 22. března 2019 proběhne na naší škole od 10 hodin školní kolo Matematického klokana. Umístění studentů v jednotlivých učebnách naleznete na nástěnce před kabinetem matematiky a v pátek také na jednotlivých učebnách. celý článek

Umělecký den

Pojďme společně zažít umění. Přesně v tomto duchu se povede akce, která se uskuteční na naší škole v sobotu 16. 3. 2019 od 11.00 do 20.00. Akce je určena cca 20 zájemcům, kteří aktivně malují, hrají na hudební nástroj případně tancují a chtějí se o svůj talent podělit s ostatními. celý článek

Nadace pro transplantace kostní dřeně

Kdo zachrání jeden lidský život, zachrání celý svět. Epitaf Oskara Schindlera Pro všechny studenty třetích a čtvrtých ročníků a třídu 2. B organizujeme přednášku zástupců NADACE PRO TRANSPLANTACE KOSTNÍ DŘENĚ. Studenti 8. G a 4. A 21. 3. 2019 ve 13:00 v učebně fyziky (místo TH)  studenti 3. A a 7. G v pondělí 25. 3. 2019 v 10:00 v učebně fyziky studenti 3. B, 4. B a 2. B v pondělí 25. 3. 2019 ve 12:40  v učebně fyziky. celý článek

Filmový festival Jeden svět

Filmový festival Jeden svět na školách pro společenskovědní seminář celý článek

Dny za školou - přihlašování

Od začátku ledna mohli studenti i učitelé navrhovat zajímavé aktivity na Dny za školou, které se již tradičně konají před koncem školního roku. Studentské akce našly své garanty a také se objevily další zahraniční zájezdy. Nabídka je již kompletní a studenti se mohou přihlašovat! Začátek zápisu na akce 11.03.2019 6:00 Konec zápisu na akce 31.03.2019 23:59 web: http://dnyzaskolou-dg.aspone.cz celý článek

6.G v Praze na výstavě

Ve čtvrtek jsme byli na výstavě v Paláci Kinských. Procházeli jsme dvě patra obrazů od českých i světových umělců, kteří se inspirovali drsnou krajinou Bretaně. celý článek

Okresní kolo chemické olympiády kategorie D

5. března naše škola organizovala Okresní kolo chemické olympiády kategorie D. Olympiády se zúčastnilo 21 žáků základních škol a víceletých gymnázií. Přijeli žáci ze ZŠ i gymnázia v Neratovicích, z mělnického gymnázia, ze Základní školy Generála Klapálka v Kralupech n. Vlt. Olympiády se rovněž zúčastnili čtyři studenti našeho gymnázia. celý článek

2.A. Novoměstská radnice

2.A Novoměstská radnice Celá naše třída odjela ve středu do Prahy, kde jsme navštívili nevidomou výstavu. celý článek

1. 2. 3. 3.

Tato číselná kombinace nepředstavuje kód do školního trezoru, nýbrž umístění našich studentů v okresním kole olympiády v anglickém jazyce. Studenti Dvořákova gymnázia obsadili první a druhé místo v kategorii pro žáky primy a sekundy a dvě třetí místa v kategoriích pro žáky tercie a kvarty a pro žáky prvních až třetích ročníků gymnázií. celý článek

Okresní kolo dějepisné olympiády

Ve čtvrtek 17. ledna 2019 se konalo okresní kolo dějepisné olympiády. Olympiáda probíhala v okresním městě Mělník. Poté, co jsme dojeli na zdejší autobusovou zastávku, jsme vyrazili směrem k DDM Mělník, což bylo místo konání akce. Účast na olympiádě byla velká, ať už z Kralup, nebo jiných měst. Za 3. a 4. ročníky nižšího gymnázia DG a SOŠE Kralupy jsme vyrazili jen žáci 3.G – Anežka Malínská, Tobiáš Bozděch, Adam Šťastný. celý článek

Objevujeme Bretaň

"Malá Bretaň", nejzápadnější francouzský kraj, je prvním z regionů, které budeme postupně v druhém pololetí objevovat v hodinách francouzštiny. Na úvod jsme v paláci Kinských na Staroměstském náměstí poznali s milou, ač nastydlou lektorkou výstavu, která mapuje, jak Bretaň viděli umělci v průběhu 19. a 20. století. celý článek

Třídní výlet 2.A

2.A byla ve dnech od 15.2. do 18. 32. na třídním výletu na Benecku. celý článek

IQ LANDIA - LIBEREC

Dne 7. února. 2019 se třídy 1. A a 2. B vypravily společně s Mgr. Marion Obručníkovou a Mgr. Radimem Kusákem do Liberce navštívit IQlandii. V půl osmé jsme vyjeli autobusem do města pod Ještědem. Cestu jsme si všichni užili a mrknutím oka stanuli přímo před vchodem do science centra v Liberci. Dostalo se nám vřelého uvítání a odtajnění pár jednoduchých pravidel, které jsme jakožto pilní žáci gymnázia a obchodní akademie bez problémů dodržovali. Pak jsme si jen odložili bundy, mikiny a batohy a začali hledat všechny zajímavé exponáty. celý článek