Aktuálně

Slavnostní zahájení provozu galerie Čtverec

Galerie Čtverec zahájila svůj provoz vernisáží z tvorby studentů 6.G. Sami studenti to okomentovali slovy, že jsou rádi, že poznali nové techniky jako například suchou jehlu nebo strukturální malbu. celý článek

MUSICFEST

Pozvánka na MUSICFEST celý článek

Muzikál Sound of Music

V pondělí 30. 9. 2019 vyjely třídy 1. S a 4. A do Prahy do divadla u Hasičů, kde zhlédly divadelní představení ve formě muzikálu v anglickém jazyce s názvem The Sound of Music. celý článek

Obnova hudebních figur v suterénu

Studenti 5.G obnovili oblíbené „stínové“ hudební figury v suterénu budovy, které zanikly po posledním malování interiéru školy. celý článek

Ohlédnutí za týdnem mezinárodní kuchyně

V týdnu16. až 20. září proběhla ve školní jídelně akce Týden mezinárodní kuchyně v rámci Evropského dne jazyků. Každý den jsme měli možnost ochutnat speciality z různých zemí. Přesněji ze zemí, jejichž jazyk se zde na našem gymnáziu učíme. Mohli jsme vyzkoušet, jak chutnají švábské sýrové špecle z Německa, boršč z Ruska, fish and chips z Anglie, ratatouille z Francie nebo paella s kuřetem ze Španělska. Díky tomu jsme zjistili, že máme občas zbytečné předsudky a že se nemusíme bát zkoušet něco, co neznáme. Myslím si, že tato akce je skvělým nápadem a rozhodně se povedla. Kateřina Augustová, 2.A celý článek

1. vernisáž galerie Čtverec

Srdečně vás zveme na první vernisáž nové galerie Čtverec na čtverci před ateliérem ve středu 2.10. ve 13 hodin. celý článek

Po pomyslném červeném koberci se v pondělí prošla budoucnost české kinematografie

O plánovaném festivalu studentských filmů kolovaly zvěsti již od února tohoto roku, kdy počaly dlouhé měsíce plné příprav ať už ze strany Studentského parlamentu jakožto organizátorů, tak především samotných soutěžících studentů, kteří projevili svou odvahu a přihlásili do soutěže svůj film. celý článek

Není želva jako želva

Setkáte se s nimi v ZOO, ve zverimexu, ale studenti 1.P za nimi jeli do Fakultní nemocnice Motol! Ve 3. suterénu tam jezdí 39 automatizovaných vozíků "želviček" a rozváží léky, prádlo i obědy pro pacienty. Pohybují se rychlostí 4 km/h a umí sami obsluhovat výtah. Velmi poutavý a zasvěcený výklad vedoucího dopravních automatizovaných systémů Mgr. Eugena Šůny byl určen studentům semináře Robotika. celý článek

Pozvánka na Noc vědců 2019

Již zanedlouho – v pátek 27. září se uskuteční na naší škole Noc vědců. Jedná se o celorepublikovou akci, do které jsou zapojeny nejrůznější vysokoškolské instituce. A ani Dvořákovo gymnázium a SOŠE nezůstane pozadu. Od 17.00 do 23.00 se můžete se těšit na pestrý program. celý článek

Přespolní běh - okrsení kolo Mělník

V úterý 24. září jsme plni očekávání odjeli se čtyřmi družstvy na Mělník, kde se konalo okresní kolo přespolního běhu. Byla to soutěž družstev, a tak výkon každého závodníka byl důležitý. Nakonec se podařilo zaběhnout 1. místo pouze děvčatům z tercie a kvarty. Oficiálně postoupila do krajského kola, ale v tomto termínu jsou na projektové škole ve Svoru, takže se další soutěže nezúčastní. Další družstva se umístila takto: SŠ dívky - 3. místo SŠ chlapci - 2. místo tercie, kvarta chlapci - 3. místo celý článek

Pozvánka na třídní schůzky a Minikonferenci

Vážení rodiče, ředitelství Dvořákova gymnázia a Střední odborné školy ekonomické v Kralupech nad Vltavou Vás zve na třídní schůzku, která se koná ve středu 16. října 2019 v 16.30 hodin v budově Dvořákova gymnázia. Program Minikonference o vzdělávání (17.15-19.00): 1. představení studijních a volnočasových aktivit studentů naší škol, 2. vystoupení hostů (ústředního školního inspektora Mgr. Tomáše Zatloukala, MBA, ředitelky Gymnázia na Zatlance Mgr. Jitky Kmentové, ředitelky Gymnázia Hořice Mgr. Šárky Šandové 3. diskuze celý článek

Zeměpisný pořad - Írán

Íran - Zahalená krása Ve středu 18. 9. 2019 jsme my, žáci Dvořáková gymnázia a SOŠE, měli letošní první zeměpisně-vzdělávací program. Pro většinu z nás je to už pravidelný zářijový zeměpisný pořad. Tentokrát jsme se mohli skrze kameru projektu "Svět kolem nás", podívat do Íránu. Je to nádherná země s dlouhou historií a zajímavou současností. Věřím, že to v nejednom studentovi zbořilo jisté předsudky. Film byl zajímavý, se spoustou prvotřídních záběrů a poutavým komentářem cestovatele Jana Lejska. celý článek

Kroužek deskových her

Máte rádi deskové hry, hlavolamy, šachy a jiné možnosti, jak si procvičit svůj mozek? Chcete se pobavit, zahrát si různé hry, poznat nové kamarády? Pak se přihlašte a přijďte mezi nás. Kdy? Vždy ve středu od 13.45 do 15.15 hodin nebo dle domluvy. Přihlašte se do 14. 10. 2019 u Mgr. Jany Novákové (email nebo osobně) nebo u Radima Nováka ze 2.A. Začínáme 23. 10. 2019 ve 13.45 hodin v učebně 04. S sebou dobrou náladu a chuť se bavit. Více se dozvíte na první schůzce.                                                                                                           Jana Nováková celý článek

Co spojuje merengue, baseball a plejtváka dlouhoploutvého?

Přijďte na přednášku se sociologem a nadšeným šachistou Frankem Felixem Solano Sosou, který bude vyprávět o zajímavostech i obyčejném životě v Dominikánské republice. Beseda se uskuteční ve španělštině v pondělí 23. 9. 2019 v učebně 27. celý článek

V zámku a podzámčí

Práci zámeckého průvodce si na jeden den ozkoušeli studenti třetích ročníků. Ve vnitřních i vnějších expozicích na zámku v Nelahozevsi řetězově prováděli v anglickém jazyce své mladší spolužáky. celý článek

Bageta v hledáčku

Produktové fotografii a dalším nástrojům marketingu se věnovali v uplynulých dvou dnech studenti obchodní akademie. Ti chystají na letošní školní rok spustit stánek s občerstvením a dokonce zdvojnásobit jeho provozní kapacitu. celý článek

Informace o změně rozvrhu

Vážení rodiče, milí žáci, od pondělí 23.9.2019 dochází opět k drobným úpravám rozvrhu. celý článek

Kroužky a kluby při Dvořákově gymnáziu a SOŠE

I letos se můžete přihlásit na celou řadu kroužků a klubů, které budou probíhat na naší škole pod záštitou Společnosti pro rozvoj Dvořákova gymnázia, o.p.s. Přehled kroužků naleznete v sekci Aktivity/Zájmové kluby. celý článek

Informace k Adaptačnímu kurzu 1.S a 1.P

Třídy 1.S a 1.P se v září zúčastní třídenního adaptačního kurzu v Březové u Třebíče. celý článek

Pozvání na setkání s ambasádorkou a účastníky programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu - DofE

Zveme všechny zájemce o program Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu na besedu s absolventkou a ambasádorkou programu, která se podělí o své zkušenosti s DofE. Besedy se zúčastní i naši dofáci. Setkání se koná ve středu 18.9. ve 13:15 v hudebně. celý článek