Aktuálně

Setkání Spřátelených Studentských Samospráv

“Naše škola se stane místem setkání pro studenty z celé republiky!” tak přesně tato myšlenka nám společně s panem ředitelem utkvěla v hlavě před pár týdny. Zprvu to působilo jako vzdálená utopie. Akce národního významů uspořádáná za tak krátký čas?! Bláznovství!  I přesto se to povedlo. 10.-11. prosince uvítáme na Dvořákově gymnáziu a SOŠE zástupce ze studentských samospráv ze všech koutů republiky. Akci jsme příhodně nazvali Setkání Spřátelených Studentských Samospráv (SSSS). Přijedou zástupci skutečně ze všech koutů našeho státečku. Upřímně řečeno, cestu z Valašského meziříčí do Kralup nikomu příliš nezávidím… celý článek

Pragulic 2019

I letos byl výběr na Projektovém dni vcelku široký. Mohli jsme si vybírat mezi prohlídkami, návštěvami muzeí, přednáškami, workshopy, sportovními aktivitami, atd. a to na nespočet možných témat. Já jsem si letos zvolil projekt Pragulic. celý článek

Školní divadelní představení - organizace výuky

V úterý 10. 12. 2019 se koná premiéra školního divadelního představení Ještě jednou, profesore. Informace k organizaci výuky si můžete přečíst zde. celý článek

Divadelní představení Hon na Jednorožce

Když si přečtete název představení, celkem se leknete a řeknete si, o čem to asi tak bude, když se to má týkat dějepisu. Musíte si všimnout velkého J u Jednorožce, protože to nebylo ledajaké povídání o jednorožci jako zvířeti, ale divadelní představení věnované panu Luboši Jednorožci, který je proslulý svým útěkem z pracovního tábora v Jáchymově. Veřejné bezpečnosti tak utíkal celých devět měsíců a poté byl dopaden při pokusu o ilegální přechod hranic a byl odsouzen na 28 let, ale v roce 1960 byl propuštěn na amnestii. Divadelní představení nás velmi překvapilo, vůbec jsme netušili, že to bude pojato tak zajímavě. Do představení byly totiž zapojeny jak živá hudba, tak stínohra, tak úryvky básní. Poté pro nás byla připravena hodinová debata, kde nám bylo vysvětleno, nejen jak fungovala měnová reforma v roce 1953, ale i jak probíhal život v 50. letech u nás. celý článek

Drážďany - pokyny k exkurzi

V úterý 3. 12. 2019 jedeme na exkurzi do Drážďan. Sraz u školy je v 7:00 hod. Odjezd od školy v 7:15 hod. U autobusu budeme kontrolovat platný OP nebo pas, kartičku zdravotní pojišťovny a kartičku připojištění léčebných výloh do zahraničí. Každý bude mít s sebou připravený referát, svačinu, pití, kapesné (minimálně 15 eur), deštník nebo pláštěnku. Budeme dlouho venku, teplé oblečení a boty, rukavice, šála, čepice jsou nutností! Do Kralup se vrátíme cca v 18 hodin. celý článek

Krajské kolo košíkové dívek

V Nymburce se ve čtvrtek 28. listopadu konalo Krajské kolo košíkové dívek. Tak jako minulý školní rok se ho družstvo dívek naší školy také zúčastnilo. celý článek

Den otevřených dveří a vánoční trhy 2019

Den otevřených dveří se koná ve středu 4.12.2019 od 14.30 do 17.30. Na akci zveme kralupskou veřejnost i všechny zájemce o studium na naší škole - přijďte si prohlédnout učebny, pohovořit s žáky i učiteli, v 16.00 se koná beseda o studiu s vedením školy. Předvánoční období vám připomenou studentské vánoční trhy a koncert Sboru DG v 15 hodin. Setkání Rady rodičů proběhne od 17.30 v hudebně. Těšíme se na budoucí studenty, ale i absolventy či rodiče našich žáků! celý článek

Šachy každou středu!

Již po několikáté se ve středu po obědě sešli obdivovatelé této královské hry. Ale i další zájemci jsou zváni! Vždy ve 13.30h v učebně fyziky. celý článek

Známá i neznámá souměrnost a Praha

Ve středu 13.11. 2019 navštívila třída 3.G Matematický ústav Akademie věd v Žitné ulici v Praze, aby se zde v rámci Týdne vědy účastnila matematického workshopu na téma Souměrnost. Vyzkoušeli si osovou, středovou i rotační souměrnost, poznali i posunutí. Všechny úkoly byly zajímavé a workshop probíhal v příjemné atmosféře. Nejlepší řešitelé byli odměněni. Cestou do Žitné ulice jsme se prostřednictvím studentských referátů seznámili s vybranými pražskými památkami a institucemi. Zastavili jsme se u České národní banky, Prašné brány, Obecního domu, na Václavském náměstí a u Národního muzea. celý článek

Praha sametová a vědecká

Začátkem listopadu organizuje Akademie věd a mnoho dalších vědeckých institucí akce známé jako Týden vědy. Kvartáni navštívili Matematický ústav AV v Žitné ulici, kde absolvovali workshop s PhDr. Roubíčkem na téma Podobnost. Dozvěděli se mnoho zajímavého o obyčejném papíru (A4 a ostatních formátech). celý článek

Vánoční koncert - 20. 12. 2019 od 10 hod

Srdečně vás zveme na Vánoční koncert Dvořákova gymnázia a SOŠE, který se uskuteční 20. 12. 2019 od 10.00 kulturním domě KASS VLTAVA. Již tradičně zazpívají a zahrají Sbor DG, studenti a učitelé. celý článek

Festival svobody

Harmonogram akce k připomenutí 30. výročí Sametové revoluce pátek 15. listopadu 8:00 - cca. 14:00 Před začátkem vyučování: rozdávání trikolór na klopu před budovou školy Během vyučování: během každé vyučovací hodiny změna v interiéru školy rozvěšování plakátů OF - každou hodiny se situace bude zintenzivňovat psaní revolučních hesel na zdi potažené balicím papírem 9.40 vernisáž výstavy na ČTVERCI (provází slovem G. Junášková, undergroundová poezie M. Měkotová) celý článek

Vánoční krabice od bot již po osmé

I tento rok se můžete sami či společně se svými spolužáky zapojit do dobročinné sbírky Vánoční krabice od bot, jejímž prostřednitvím můžete věnovat dárek dětem z charitních domů Kralupy a Roudnice. celý článek

Výsledky halloweenské soutěže

Ctihodná porota rozhodla o výsledcích halloweenské literární soutěže v anglickém jazyce a soutěže o nejlepší hallloweenskou masku. Odměny budou rozdány váženými profesory v hodinách angličtiny. Gratulujeme vítězům a děkujeme všem zúčastněným. celý článek

Den plný umění 1P a 1S

Studenti 1.S a 1. P prožili den plný umění. Navštívili Veletržní palác, kde sídlí Národní galerie. Nejdříve si prošli výstavu První republika a s pomocí pracovních listů poznávali výtvarná díla českých i světových umělců. celý článek

Informace ke středeční stávce

Vážení rodiče, milé studentky, milí studenti, vedení školy i celý pedagogický sbor je jednotný v názoru, že celý resort školství - přes určité zlepšení v posledních letech - je dlouhodobě podfinancován. Řešení tohoto problému považujeme všichni za klíčový a rozhodující politický moment, který určí budoucnost dalších generací. Náš pohled na středeční stávku učitelů však jednotný není, a v tak krátkém čase, jaký nám zbývá, již pravděpodobně shodu napříč celým pedagogickým kolektivem nenajdeme. Ve středu proto zajišťujeme výuku pro všechny třídy, avšak bude probíhat podle změněného rozvrhu. Výjimku tvoří třídy 3.A, 7.G, 3.B. Těm vyučování odpadá. Vyučovat se bude 1. - 4. vyučovací hodinu. Potom mají žáci zajištěný oběd ve školní jídelně. Děkujeme za pochopení - jsme jenom lidé :-). S pozdravem Andrej Plecháček celý článek

Pravěké dílny v Městském muzeu 1.G

Primáni navštívili pravěké dílny v rámci hodin dějepisu. celý článek

Poznávací procházka po Kralupech nad Vltavou pro 1.G

Procházka naším městem po známých i méně známých místech. celý článek

němčináři 3.G a Rico, Oskar und die Tieferschatten im Goethe - Institut

Dne 23. 10. jsme se jako 3.G vydali do Prahy, abychom se lépe seznámili s cizími jazyky, které se učíme. Nemám nejmenší tušení, kam přesně šli naši spolužáci, kteří studují francouzštinu, ale my, jakožto němčináři, jsme vyrazili do Goethe-Institutu. Tento institut rozšiřuje povědomí o německém jazyce po celém světě a pomáhá lidem s jeho studiem. celý článek

Podzimní informatické soutěže

Více informací o Logické olympiádě, PišQworkách a soutěži Informatický bobr... celý článek