Aktuálně

Poznávání Prahy aneb pražský ,,maraton".

Poznávání Prahy aneb pražský maraton. V rámci dnů za školou se studenti i přes příšerné vedro odhodlali poznat něco z krás hlavního města. celý článek

Dny za školou - Krkonoše

Dny za školou Krkonoše Skupina studentů strávila poslední školní dny v Krkonoších, kde si vyšlápli až k pramenům Labe. celý článek

DZŠ - Deskové hry

V těchto extrémně teplých dnech se přes dvacet žáků osmiletého, čtyřletého gymnázia i obchodní akademie rozhodlo strávit tento čas hraním různých deskových her. Některé jim byly k dispozici, ale mnoho zajímavých si přinesli žáci sami. celý článek

Dny za školou - Pohyb v gravitačním poli

Dny za školou. Jezdí se do zahraničí, hrají sehry, prostě nic náročněho. Kdo by pro pána trávil poslední dny školy s fyzikou? Komu by se chtělo koukat na rovnice, kde se výjimečně vyskytne číslo a řešit derivace? celý článek

DZŠ - Děčín a okolí

Skupina studentů a studentek z primy, 1.A a 3.A prožila konec školního roku sportovně a poznáváním krás Děčínska. Navštívili jsme skalní město v Tisé, vyšlápli jsme na Sněžník, ale dolů do Děčína jsme sjeli na koloběžkách. V úterý jsme jeli na raftech z Děčína do Dolního Žlebu, tady jsme vyměnili rafty za kola a jako cyklisté jsme se vrátili zpět do Děčína. Město Děčín poznali studenti při hře Action Bound. Pobyt jsme zakončili prohlídkou zámku a kvetoucí Růžové zahrady. celý článek

DZŠ 1.B

DZŠ 1.B celý článek

Hodina ruštiny v"kavárně"

Jelikož se blíží prázdniny, rozhodli jsme se s paní profesorkou Šteglovou, že zakončíme naše hodiny ruského jazyka netradičním způsobem. A tak jsme se v úterý 18. června místo ve třídě sešli v klubovně. Každý z nás přinesl něco dobrého na zub. Nechyběl zde tedy klasický dort či palačinky, ale ani typická ruská jídla jako například pelmeně. Celou tuto akci jsme pojali jako návštěvu kavárny. Několik z nás se proto prostřídalo v roli servírky. Abychom to však neměli příliš snadné, jídla jsme si museli objednávat rusky, čímž jsme si procvičovali nedávno naučené fráze. Celá akce se velmi vydařila, bylo to příjemné zpestření výuky. Ochutnali jsme nová jídla, procvičili si ruský jazyk a zároveň jsme strávili čas s kamarády. Spojili jsme tedy příjemné s užitečným a těšíme se, až si podobnou hodinu zopakujeme. Za třídy 1.A a 1.B Kateřina Černá celý článek

Krajské kolo biologické olympiády kategorie B

Biologická olympiáda patří k tradičním soutěžím naší školy. Letos v kategorii B postoupily do krajského kola Markéta Solarová a Zoe Schusterová, obě ze sexty. Markéta obsadila krásné deváté místo, Zoe byla v polovině startovního pole. Gratulujeme. celý článek

Příprava seznamovacího adaptačního pobytu pro budoucí primu

Studenti sexty se vydali do Lhotky u Mělníka, místa budoucího adaptačního pobytu pro primu. Jako každý rok i v příštím školním roce zahájí prima svoji dráhu na našem gymnáziu seznamovací školou v přírodě. Patrony budoucí primy budou studenti septimy. V rámci našeho pobytu ve Lhotce pro své mladší spolužáky připraví množství her, soutěží, orientační běh a další aktivity. Všechno je potřeba důkladně promyslet a naplánovat. Sexta strávila den na místě budoucí seznamky a myslím, že je vše dobře připraveno. celý článek

Čtení s prvňáčky

Septimáni letos opět předvedli prvňáčkům, že čtení je cool celý článek

Jarní rodičovská anketa

Vážení rodiče, na jaře tohoto roku jsme Vás oslovili s tradiční anketou. V příloze uveřejňujeme Vaše odpovědi. Na otázky odpověděla zhruba více než jedna třetina z celkového počtu rodičů. Všem respondentům mnohokrát děkujeme. celý článek

Sportovní kurs Třeboň

Sportovní kurs Třeboň Hned po maturitách proběhl sportovní kurs pro 3. ročníky a 7.G ve sportovním areálu Doubí u Třeboně. I když počasí nebylo úplně ideální, zvládli jsme cyklistiku, sportovní hry, atletiku i sjet část řeky Lužnice na kánoích. Vyzkoušeli jsme dračí loď a probrali základy první pomoci pod odborným dohledem paní doktorky z třeboňské záchranné služby. celý článek

Informace k závěru školního roku

Vážení rodiče, milí žáci, výuka podle standardního rozvrhu bude v tomto školním roce naposledy ve středu 19.6.2019. Ve čtvrtek 20.6.2019 se od 8.00 konají třídnické práce v kmenových třídách (dovybrání učebnic, čištění lavic, ...). Od 11.00 se budou vydávat obědy podle rozpisu, potom jdou žáci domů. čas třída 11.00 3. ročníky SŠ 11.10 2. ročníky SŠ 11.20 1. ročníky SŠ 11.30 4.G a 3.G 11.40 2.G a 1.G V pátek 21.6.2019 se uskuteční akce Věda na Dvořákově gymnáziu pro žáky naší školy a také pro přihlášené třídy základních škol. Zájemci z řad veřejnosti jsou srdečně zváni na sobotu 22.6.2019. V pátek se sejdeme v 8.30 v tělocvičně školy, od 9.00 bude každý žák samostatně navštěvovat stanoviště s vědeckými pokusy a praktickými výstupy, kterých je připraveno více než 20. Akce končí ve 13.30 opět v tělocvičně. Během dopoledne je možný pohyb pouze po areálu školy (budova a zahrada). Od pondělí 24. do středy 26.6. probíhají Dny za školou - exkurze a výlety na místa, která si žáci mají možnost sami navrhnout tak, aby nabídka aktivit byla co nejrozmanitější a každý si mohl vybrat. Ve čtvrtek 27.6. bude tradiční Vítání prázdnin - akce, kterou pořádá 3. A. Sejdeme se v 8.30 ve škole sportovně oblečeni. Předpokládaný konec je kolem 13. hodiny. V pátek se sejdeme ve třídách v 8.00 a po rozdání vysvědčení (cca v 9.00) se rozejdeme / rozjedeme domů na prázdniny! Na poslední týden mají všichni žáci školy obědy odhlášené, zájemci si je musí přihlásit sami (zkontrolujte si v aplikaci Strava). celý článek

1.místo ve Vv soutěži

1.místo ve Vv soutěži, za které jsme pro celou třídu získali zdarma vstupenky celý článek

Procházka Prahou napříč staletími

Dějepisná procházka - seznámení se s nejdůležitějšími stavební slohy od 10. do 20. století. celý článek

Festival ARS POETICA - Puškinův památník

V Ruském středisku vědy a kultury v Praze se uskutečnil 6.června už 53. ročník celostátního festivalu Puškinův památník. Za naši školu zde vystoupila Anička Štětková se dvěma písněmi z repertoáru současných ruských zpěvaček. V tomto kole šlo již o přehlídku nejlepších vystoupení v krajích, proto nebyli vyhlašováni vítězové v jednotlivých kategoriích ( zpěv, recitace kolektivní vystoupení). celý článek

Školní výlet 3.A

Ve dnech 6. - 9. května se třída 3.A vydala na školní výlet ke Kamencovému jezeru. celý článek

Výlet 5.G

Ve dnech 27. - 29. 5. se 5.G zúčastnila výletu do Slunečného údolí celý článek

Okresní kolo Pythagoriády

V pondělí 27. 5. 2019 se na naší škole konalo okresní kolo Pythagoriády. Jedná se o matematickou soutěž pro žáky základních škol a nižší ročníky víceletých gymnázií. Naši školu reprezentovalo 13 žáků z primy a sekundy. Tercie se letos bohužel nazapojila, jelikož byla na výletě. celý článek

Festival Jeden svět

Společensko-vědní seminář navštívil filmový festival Jeden svět celý článek