Aktuálně

exkurze 1. G a 3. G na Výstaviště Praha

Kdo by neznal "animáky"? Ale na kolik filmů z produkce společnosti PIXAR si vzpomenete? Páteční exkurze na výstavu v pražských Holešovicích nám je připomněla a také jsme měli možnost poznat přípravu animovaného filmu - náčrtky scén, rozfázování pohybu postav, tvorba storyboardů a story reelů. Fascinující byl také Zoetrop, který představuje předchůdce filmu. Technicko-výtvarně zaměřená exkurze pokračovala prohlídkou vypuštěné Křižíkovy fontány a vedla k budově Maroldova panoramatu. Dozvěděli jsme se informace o stavbě a účelu budovy, připomněli jsme si historickou bitvu u Lipan a prohlédli si výtvarné pojetí celé bitvy - kombinaci obrazu a skutečných objektů. Ocenili jsme i náročnost manipulace s plátnem 95 x 11 metrů. celý článek

Okresní a krajské kolo Matematického klokana

Dne 22. 3. 2019 se 147 žáků naší školy zapojilo do celorepublikové soutěže Matematický klokan. Jak to dopadlo ve školním kole jsme již informovali. Nyní máme vyhodnocení v okresním a krajském kole. Zde je pořadí našich žáků v okresním kole:  V kategorii Benjamín se na 2.místě umístil Petr Matijko z 2.G. Třetí místo obsadil Adam Winkelhöfer ze třídy 1.G, Vítek Šaroch a Eliška Karvánková ze 2.G. celý článek

Fotografování školy

se uskuteční v pátek 26. 4. 2019 podle rozpisu. Letošním tématem je Western. celý článek

Informace - ředitelské volno

Vážení rodiče, ředitelství Dvořákova gymnázia a Střední odborné školy ekonomické v Kralupech nad Vltavou Vám oznamuje, že v úterý 16. dubna 2019 je vyhlášené ředitelské volno z důvodu konání přijímacích zkoušek. Žáci nejdou tento den do školy a oběd mají odhlášený. celý článek

Ohlédnutí za nedávnými sportovními úspěchy

V uplynulých měsících se naše sportovní týmy zúčastnily několika okresních a krajských turnajů v různých sportovních odvětvích, mezi nimi ve volejbale, basketu a florbale. celý článek

Dny Země na naší škole

Na co se těšit? přednášky, zero waste a fair trade snídaně, úklid nebo běh pro Gambii... celý článek

Chemická olympiáda

Dne 4. dubna se v Praze konalo krajské kolo chemické olympiády. Z naší školy se zúčastnili 2 studenti Dominik Hanke (1.A) a Anna Jůzová (6.G). Tento rok byla soutěž velmi těžká. Ze 40 pozvaných účastníků bylo jen 15 úspěšných řešitelů. Velmi mě potěšilo, že mezi nimi byli oba naši studenti. Dominik se umístil na 6. a Anička na 14. místě. Oběma blahopřeji. celý článek

Filmové představení v KASS Vltava

Informace o organizaci akce v pátek 12. 4. 2019 celý článek

3.A prošla Královskou cestou

Dne 2. dubna 2019 vyjela třída 3.A na menší výlet do Prahy. Aby to nebyl jen tak ledajaký výlet, o hodiny německého a ruského jazyka jsme si připravili referáty o nejznámějších a nejzajímavějších památkách, o kterých jsme následně svým spolužákům pověděli pár zajímavostí v cizím jazyce. celý článek

Exkurze tercie do Národního technického muzea

Poslední březnový čtvrtek 28. 03. 2019 se třída tercie vydala na workshopy s názvem Energie v Národním technickém muzeu na Letné. Uvnitř už na nás čekali lektoři, kteří nás rozdělili do dvou skupin. První z workshopů byl o elektrické a magnetické energii, o rádiích a telegrafech. Druhý byl o parních strojích. celý článek

Koncert SBORU DG Pražský hrad

Pozvánka na koncert SBORU DG a jeho sólistů na nádvoří Pražského hradu v sobotu 4. května 2019 celý článek

Třídní schůzky

Vážení rodiče, ředitelství Dvořákova gymnázia a Střední odborné školy ekonomické v Kralupech nad Vltavou Vás zve na třídní schůzku, která se koná ve středu 10. dubna 2019 od 17.00 hodin v budově Dvořákova gymnázia. Program: 1. Zpráva o studijních výsledcích od třídních učitelů i od ostatních vyučujících 2. Připravované akce školy 3. Schůzka Rady rodičů DG a SOŠE od 18.00 hod v hudebně celý článek

Moderní Izrael

Každý si při zmínce o Izraeli představí něco jiného. Někdo možná historii, někdo holocaust, někdo Mrtvé moře. Abychom si my, studenti třetích ročníků, dokázali představit něco konkrétnějšího a ucelenějšího, zúčastnili jsme se dne 2.4.2019 přednášky velvyslance Státu Izrael, pana Daniela Merona. celý článek

Vyhodnocení Matematického klokana 2019

V pátek 22. 3. 2019 se 149 žáků naší školy zapojilo do mezinárodně organizované soutěže Matematický klokan. Účastníci byli rozděleni do čtyř kategorií podle věku. Ti mladší řešili dvacet čtyři úloh v časovém limitu 60 minut a ti starší na totéž měli 75 minut. A jak vše dopadlo? Celkové hodnocení naleznou účastníci na nástěnce u kabinetu matematiky. celý článek

1G poznává umění

Ve čtvrtek 21. Března jsme se vypravili do Prahy na výstavu Transformace geometrie do městské knihovny. Jaké bylo naše překvapení, když nám před vchodem oznámila naše původkyně z GHMP, že na výstavu jít nemůžeme, protože v budově praskla voda. Ale měla pro nás náhradní řešení... celý článek

Návštěva VŠCHT

Jako každoročně navštívili studenti třetích ročníků chemického semináře budovy VŠCHT v Praze. Během exkurze shlédli několik analytických laboratoří, laboratoř nukleární magnetické resonance, hmotnostní spektrometrie. celý článek

DG Point - soutěž v prezentování

V úterý 26. a středu 27. března proběhl druhý ročník prezentační soutěže DG Point. Soutěže se zúčastnily třídy 1.A, 1.B a 5.G, ve zvláštní kategorii nižšího gymnázia pak soutěžila 2.G. celý článek

Biologická olympiáda

Proběhla školní kola biologické olympiády. V kategorii A do krajského kola postupují Michaela Maříková a Martina Nehasilová, obě z 8. G., v kategorii B postupují Markéta Solarová a Zoe Schusterová ze 6. G. celý článek

Výměnný pobyt studentů Kralupy - Rottweil

Jako každý rok se naše škola zapojila do výměnného pobytu s německým gymnáziem z Rottweilu. První část proběhla ve dnech 12.3 – 18.3 2019 u nás v České republice. celý článek

Krajské kolo olympiády v ruském jazyce

Dne 21.3. 2019 se konalo v Příbrami krajské kolo olympiády v ruském jazyce. Naši školu reprezentoval Štěpán Farka ze 4.A, a to velmi úspěšně. Štěpán získal 1. místo v kategorii II střední školy a postupuje do celostátního kola. Jazykové klání bylo dlouhé, protože tato kategorie byla zastoupena nejpočetněji. Čekání na výsledky bylo ale zakončeno velkou radostí. Štěpánovi gratulujeme a přejeme hodně štěstí v nejvyšším kole olympiády. celý článek