V úterý 9.10. jsme v ranních hodinách odjeli na krajské kolo do Kutné Hory. Cesta byla složitá, protože dálnice D8 do Prahy byla téměř neprůjezdná, a tak jsme různými oklikami a zkratkami projeli Prahou a do Kutné Hory dojeli chvíli před startem nejmladších závodníků.

Po rozcvičení startovala starší děvčata. Okruh 1400 m se běžel dvakrát. Do pořadí družstev se počítaly první čtyři nejrychlejší běžkyně z každé školy. Ve velké konkurenci vytrvalkyň z celého kraje si naše děvčata doběhla pro 3. místo.

Chlapci běželi tři okruhy a své výkony mohli porovnat se sportovci, kteří jezdí na juniorské atletické soutěže. Ačkoliv snaha byla veliká, na medailové umístění to nestačilo.