Milí příznivci vědy,

s potěšením Vám sdělujeme, že na naší škole opět pořádáme Noc vědců. Letos, s ohledem na stoleté výročí od vzniku slova robot, si budete moci užít úžasný robotický večer.

V loňském roce jste mohli být součástí chemických pokusů zahrnujících jak dramatické výbuchy, tak i fiktivní podříznutí tepny. Spolu s nimi se největší oblibě těšila unikátní světelná show, která přilákala publikum všech věkových kategorií. Nechyběla ani zábava pro nejmenší, kteří si mohli vyrobit svou vlastní fyzikální hračku, ti starší a zručnější pak mohli zkusit sestavit vlastní elektrický obvod pomocí hřebíčků. Nadšení programátoři měli k dispozici Ozoboty a Arduina, případně tvořili hry ve Scratchi. Velké diskuze se o modelování se vedli u 3D tiskárny. Škola byla plná malých i velkých návštěvníků až do pozdních nočních hodin.

Letos to však bude všechno jinak! Připravili jsme pro vás napínavý ONLINE program, ve kterém se přesunete nejen do budoucnosti, ale také do minulosti!

Staňte se součástí napínavého příběhu, ve kterém budete muset prozkoumat tajemna robotiky, a ponořte se do světa techniky, jenž nás dříve či později ovládne. Zapojte celou rodinu, neboť zúčastnit se mohou všichni, kteří zvládnou číst. Můžete se těšit na programovací simulátor, robotickou ruku, seznámení s využitím robotů v dnešní době i v budoucnu. Uvidíte návod na výrobu svého vlastního robota, model hydraulické ruky, zjistíte, jak funguje camera obscura. Nebudou chybět ani hry a pokusy od našich nadaných programátorů, ukázka z laboratoře chemiků, odborný výklad biologů a fyziků! Pro dospělé je pak zajištěn speciální příspěvek na správný výběr robotické stavebnice pro své ratolesti. 

A to vše máte šanci objevit v únikové hře, kterou pro vás připravuje 50 studentů a 7 učitelů na pátek 27. 11. 2020 od 17.00 do 22.00. Stačí se připojit na nocvedcu.dgkralupy.cz Nejen že se pobavíte, ale hlavně získáte cenné vědomosti o robotech, se kterými možná v budoucnosti svedeme nejeden boj! Tak buďte připraveni…

 

Jak vyplnit čas, který zbývá do začátku akce?

Shlédněte videopozvánku na Noc vědců na DG 2020: https://youtu.be/-qBzVIQ9NDE

Sdílejte událost na FB: https://fb.me/e/1PwcBSEK5

Prozkoumejte oficiální web akce Noc vědců v ČR: https://www.nocvedcu.cz/

 

Těšíme se na Vás!

tým organizátorů