Pokud si kladete otázku, co je MaSo , tak bych vás ráda vyvedla z omylu, že se jedná o potravinu. Myslím, že tímto názvem jsme překvapili i žáci nižšího gymnázia, když jsem oslovil s účastí v této soutěži. 

MaSo je týmová matematická soutěž, kterou organizujeme dvakrát ročně studenti a přátelé Matematicko-fyzikální fakulta UK ve spolupráci s jiným seminářem Pikomat. Tříčlenné týmy tvořené žáky 6. - 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků osmiletých gymnázií řeší nejen matematické a logické úlohy, ale i získávají za vyřešené úkoly tahy do hry, která je pak zdrojem bodů v celkovém hodnocení. Umístění týmů tedy nezávislí pouze na počtu vyřešených příkladů, ale také na strategiích a vzájemné spolupráci. 

Letošní MaSo muselo proběhnout online. Po počátečních technických problémech, které nakonec byly úspěšně vyřešeny, přežily pouze soutěž rozběhla. Proto se v pátek 13. 11. celkem 36 žáků nižšího gymnázia nezúčastnilo výuku, ale od 9. do 12. hodin soutěže. Doufám, že si soutěž všichni užili, i když jsem občas provázel technické problémy. 

A jak nakonec vše dopadlo? Celkem se soutěže zúčastnilo 392 týmů ze základních škol a víceletých gymnázií z celé republiky.

Náš nejlepší tým se v celkovém hodnocení umístil na 16. místě, ale v kategorii 6. a 7. tříd obsadil 1.  místo. Jedná se o žáky 2. G - Terezie Čiháková, Lenka Dobešová a Jiří Janda

Druhý z našich týmů ve složení Ondřej Čížek, Vojtěch Louša a Matěj Karnet ze 4. G  obsadil v celkovém hodnocení  37. místo. 

Třetí místo si vybojoval opět tým ze 4.G ve složení František Juda, Kamila ŠtropováLucie Jůzová, kteří se umístili na 115. místě. 

Gratuluje ke krásnému umístění a děkujeme všem za účast a reprezentaci naší školy. Pevně věřím, že se další soutěže 12. 5. 2021 zúčastníme ve stejném nebo větším počtu. Děkuji i dvěma týmům z primy, kteří se nebály a zapojily se i přesto, že s tímto typem soutěží ještě nemají žádné zkušenosti. 

 

 

                                                                                                                             Jana Nováková