Jsme skupinka kamarádů z Dvořákova gymnázia zapojených v programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE). Ten má tři části - rozvoj talentu, sport a dobrovolnictví. Dobrovolnická aktivita tří z nás spočívá v pořádání benefiční akce, zbytek našeho týmu a pár učitelů nám pomáhá.

Budeme vybírat knihy, které už lidi nechtějí mít doma, ale myslí si, že by se mohly líbit někomu jinému. Tyto knihy budeme prodávat na již zmíněné akci, která bude doprovázet přijímací zkoušky na Dvořákovo gymnázium v Kralupech. Pokud si ale někdo od nás bude chtít koupit knihu někdy jindy, stačí se s námi dohodnout.

Všechny peníze, které vyděláme, půjdou na táborskou organizaci Kaňka o.p.s., která poskytuje denní stacionář postiženým dětem. Potřebují finanční pomoc, aby mohli rozšířit své prostory a věnovat se tak více dětem.

Jestliže máte zájem přispět nějakou hezkou knížkou, můžete ji odnést do městské knihovny v Kralupech nad Vltavou. Pokud jste z Dvořákova gymnázia, můžete nám knihy předat přímo ve škole nebo před ní. Dohodneme se po e-mailu.

Máte-li nějaké otázky, napište nám na sbirkaknih@dgkralupy.eu! Najdete nás i na instagramu pod jménem @zpolice.dopolice


Každá knížka se počítá!

Studenti DG a účastníci DofE