Aktuálně

Výsledky po náhradním termínu PZ 2023

Výsledky po náhradním termínu přijímacích zkoušek 2023 naleznete v příloze. celý článek

Jak provést dokonalý státní převrat? Soutěž prezentačních dovedností DG Point

Jak provést dokonalý státní převrat? I nad tímto tématem se zamýšleli studenti prvních ročníků a sekundy ve školní soutěži prezentačních dovedností DG Point. Soutěžící se nenechali zaskočit ani dalšími otázkami – Kdybych byl neviditelný, Nejhorší povolání a Vztah hudby a emocí – a zpracovali je s citem pro vtip a myšlenku. Pobavili nejen publikum, ale také pořadatele a spoluhodnotitele letošního kola z 6.G. celý článek

Brusel na dosah ruky aneb 3. místo v soutěži European Money Quiz

Dne 21.3. 2023 jsme se zúčastnili soutěže European Money Quiz, což byla jedinečná příležitost pro studenty z celé Evropy, aby prokázali své znalosti v oblasti finanční gramotnosti. Umístili jsme se na třetím místě v našem státním kole (z více jak 250 týmů z celé republiky). I tým z tercie může být spokojen se svým výsledkem - obsadili 23. místo. celý článek

Rozvrh pro maturitní týden 2023

V příloze naleznete rozvrhy pro maturitní dny. Kromě rozvrhů tříd uvidíte i rozpisy obědů. Pro učitele jsou zaznamenané i dohledy v jídelně a pohotovost. Maturantům přejeme hodně štěstí! celý článek

Příběhy, které napsal sám život. Studentská divadelní představení 29. května v 18:30 v KASSu

Srdečně Vás zveme na divadelní inscenace Romeo, Klavír, Pomoc v rámci pokroku, Před manželstvím a Želva, které budou uvedeny v pondělí 29. května v 18:30 v kralupském KASSu. V hlavních rolích uvidíte studenty druhých a třetích ročníků gymnázia. celý článek

NOTA D - 20. ročník

NOTA D - 20. ročník jarního muzicírování na Dvořákově gymnáziu celý článek

Vivat Rex! Vivat! Vivat! Vivat!

Také máme krále (školního šachového). Ve špičkově obsazeném turnaji zvítězil mezi 26 účastníky napříč školou Michal Pospíšil (1.P). Další příčky obsadili Adam Šťastný (7.G) a Jakub Lev (5.G). celý článek

Informace o havárii vody 9. 5. 2023

Z důvodu havárie vody a uzavření vodovodu dnes od 9. 30 bude zkrácená výuka pouze do 11.40 a nebudou se vařit a vydávat obědy. Děkujeme za pochopení. Ředitelství Dvořákova gymnázia celý článek

Planeta Země - Magický Senegal

Informace k průběhu návštěvy zeměpisného pořadu Magický Senegal v KASS Vltava ve čtvrtek 4. 5. 2023 a rozpis vydávání obědů. celý článek

Kdo zabil Agátu

K této děsuplné události došlo vpodvečer v pátek 21. dubna přímo v prostorách naší školy. Na místo byly přivolány týmy vyšetřovatelů z primy, sekundy a zkušená mordparta z kvarty. Po dvou hodinách usilovné detektivní práce shodně označili vražedkyni. Trestem za vraždu pak bylo jejich noční hlučení, které nakonec vzbudilo i mrtvou Agátu. celý článek

Výsledky PZ 2023

@ Výsledky přijímacích zkoušek jsou již zveřejněny! @ Seznamy přijatých i nepřijatých uchazečů naleznete v přílohách PDF. celý článek

Fotografování 2023

Milé studentky, milí studenti, vážené kolegyně, vážení kolegové, v pondělí 24. dubna proběhne tradiční fotografování tříd. Při té příležitosti vytvoříme i slavnostní fotografii celé školní komunity, která by měla připomínat blížící se 100. výročí naší školy. Prosíme proto všechny o spolupráci. Budeme se inspirovat módními trendy 20. a 30. let minulého století a prosíme vás, abyste se, pokud je to možné, na fotografii objevili v oblecích z té doby. Zapátrejte prosíme po těchto oděvech. Na druhou stranu chceme zachytit také to, jak se doba od té doby změnila. Kontrast současnosti a doby dávno minulé. Proto dále prosíme, abyste si s sebou přinesli atributy moderní doby - mobilní telefony, notebooky, skateboardy, koloběžky a další věci, které vám usnadňují každodenní život a budou na snímku dobře vypadat. Těšíme se na vás a na společné vytvoření nezapomenutelné školní fotografie. celý článek

Žijeme matematikou. Úspěchy v soutěžích Matematický klokan a Pangea.

Kam naši studenti doskákali v soutěžích Matematický klokan a Pagea? Vysoko i daleko. Čtěte dále. celý článek

Umělecká soutěž v něměckém jazyce Rabe Ralph von Christian Morgenstern aneb drama, recitace, zpěv a pardubický perník.

(Nejen) za perníkem do Pardubic. Úspěchy kvartánek a sextánek v umělecké soutěži v něměckém jazyce Rabe Ralph von Christian Morgenstern. celý článek

Okresní kolo olympiády v německém jazyce 2023

V březnu proběhlo školní a okresní kolo olympiády v německém jazyce. Velmi nás potěšil letošní velký zájem studentek a studentů zejména v nejvyšší středoškolské kategorii III. A. V kategorii II. B obsadily v okresním kole první tři místa Veronika Sáblová, Markéta Šebelová a Magdaléna Sakalová z kvarty. celý článek

Přihlas se na dubnovou přespávačku!

Máš rád hry v terénu s detektivní zápletkou? Chceš vidět krátké filmy svých spolužáků? Něco si přečíst nebo poslechnout? A máš volno 21. dubna? Tak se přihlas a přijď na přespání do školy, které pořádají knihomolové ze 4. G. celý článek

Okresní kolo chemické olympiády D 2023

3. března se na naší škole konalo okresní kolo chemické olympiády kategorie D, kterého se zúčastnily dvě naše studentky z kvarty: Adéla Šavrdová a Veronika Machalová. Adéla v tomto kole zvítězila a Veronika se umístila na 3. místě. Oběma studentkám blahopřejeme a doufáme, že si chemii zamilují. Všechny fotky najdete zde: https://photos.app.goo.gl/REoHtxqt98oJi3DE8 celý článek

Krajské kolo chemické olympiády D

29.3. 2023 se naše vítězka okresního kola, Adéla Šavrdová, utkala s vítězi z jiných okresů v krajském kole chemické olympiády. Tentokrát se soutěž uskutečnila na VŠCHT v Praze. Adéle jen o půl bodu unikla medaile. Umístila se na krásném 4. místě, což je vzhledem ke konkurenci obrovský úspěch. Adélce blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v chemických olympiádách v příštích letech. celý článek

Okresní kolo fyzikální olympiády E, F

22.3. se čtyři studenti z tercie a jeden student z kvarty zúčastnili okresního kola fyzikální olympiády. Terciáni soutěžili v kategorii F a kvartán v kategorii E. Výsledky kategorie F: 1. místo: František Štros 2. místo: Tereza Havelková 4. místo: Aleš Krejza 5. místo: Adam Opluštil Výsledky kategorie E: 1. místo: Kornel Paučo celý článek

Čtvrté místo v krajském kole olympiády v ruském jazyce

V březnu se konalo krajské kolo olympiády v ruském jazyce. Naši školu reprezentoval v kategorii SŠ II David Farkaš ze třídy 4.S. David získal krásné 4. místo. Gratulujeme. Молодец! celý článek