Naše třída 5. G se ve dnech 5.–7. 9. zúčastnila třídního výletu v Holanech.

Ve čtvrtek ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží v Kralupech n. Vlt. a vyrazili na naši cestu. V dopoledních hodinách jsme konečně dorazili do Aero Holany. Část třídy si postavila stany a část náš pobyt strávila v budově. Následně jsme si pochutnali na obědě v kempu a poté jsme se šli všichni projít do okolí Holan. Večer už jsme jen hráli míčové hry, jezdili na šlapadlech a měli volnou zábavu.

V pátek nás čekal celodenní výlet v České Lípě. Tam jsme navštívili akvárium, dali si oběd a vyrazili zpět do Holan pěšky. Cesta se nám však zkomplikovala, jelikož trasa, kterou jsme si vybrali, byla neprůchodná. Tudíž jsme museli zvolit jinou, méně příjemnou. Po dlouhé výpravě někteří studenti neztratili chuť k pohybu a šli sportovat, ovšem jiní zalehli ve svých stanech. Večer jsme usedli k táboráku a spojili to s oslavou narozenin jedné naší spolužačky. U táboráku jsme si povídali, zpívali a jedli.

Druhý den ráno nás čekalo nemilé překvapení v podobě deště z předchozí noci. My jsme však neotáleli, sbalili jsme si všechny věci a vyrazili na cestu domů. Ve vlacích nás zmohla únava a všichni jsme se těšili domů do svých postelí.

Výlet jsme si moc užili, děkujeme naší paní třídní profesorce M. Lulkové, která bohužel kvůli zdravotním problémům nemohla jet s námi, ale i tak nám značnou část výletu zařídila. Dále děkujeme profesorům paní Vomáčkové a panu Kneblíkovi.

Za třídu 5. G K. Očenášková a S. Momutová.

Fotografie z výletu: https://photos.app.goo.gl/AnivXXjA7Es2NnheA