Pokud očekáváte velkou leteckou výpravu našich studentů napříč světem sponzorovanou třeba nějakým nadnárodním koncertem, budete zklamáni. Přesto jsme za několik hodin viděli Indonésii i Slovácko, maďarské lázně i Peru. Jak je to možné? Jednoduše jsme se studenty semináře cestovního ruchu navštívili Mezinárodní veletrh tohoto oboru v Praze na výstavišti v Letňanech.

Bylo moc milé vidět, jak se studenti, dobře jazykově vybaveni, baví se zástupci různých cestovních kanceláří a regionálních turistických reprezentací. Samozřejmě jsme si posbírali plno propagačních materiálů a mapek, které jsme pak využili v hodinách. A bonus na závěr? Ochutnávka indických, peruánských nebo polských specialit. Mňam. Prostě byla to jedna z akcí, na které se bude dlouho vzpomínat. Možná právě za chvíli o těchto nebo příštích, tedy pomaturitních, prázdninách, neboť řadě z nás veletrh posloužil i jako inspirace, kam se vydat.

Autor: Ivo Honický