Vážení rodiče, milé studentky, milí studenti,
opět po roce Vás chci pozvat na tradiční podzimní akci naší školy, jíž je minikonference o vzdělávání, která se koná ve středu 19.10. 2022 od 17:30. Celá akce proběhne distančním způsobem. To však doufám nevadí, neboť tento způsob v sobě skrývá nemalou výhodu – účast na minikonferenci v pohodlí Vašich domovů. Tématem letošního setkání jsou Hodnocení žáků.
Na minikonferenci, tak jako obvykle, promluví nejprve v úvodu hosté. Tentokrát je jich pět:
Mgr. Jitka Kmentová, ředitelka Gymnázia Na Zatlance – "Jak se pereme s formativním hodnocením?"
PhDr. Martin Chvál, PhD.,  PedF UK – "Testy a jejich důsledky na vzdělávací dráhy žáků"
RNDr. Marek Matura, zástupce ředitele Gymnázia – Přírodní škola  –  "Jaké výzvy přináší do hodnocení systém výuky v Přírodní škole?"
PhDr. Veronika Laufková, PhD.,  PedF UK  –  "Jak spolu souvisí úspěch žáků, formativní hodnocení,
metakognitivní strategie a nastavení mysli?"
Mgr. Tomáš Pavlas,  ČŠI  –  "Hodnocení hodnocení z pohledu ČŠI"
Každý z nich v průběhu 10 minut objasní vybranou kapitolu, která je součástí hlavního tématu – tedy  Hodnocení žáků. Poté – v diskusní části – budou reagovat na dotazy a náměty z publika. Učitelé, studenti, rodiče i další zájemci mohou totiž minikonferenci sledovat  online v podobě přímého přenosu streamu minikonference. Mohou také klást dotazy hostům prostřednictvím komentářů u vysílání na Youtube. Moderátor diskuse předá dotazy k zodpovězení hostům a členům Meetu. Kdo se bude chtít naší minikonference zúčastnit jako divák a posluchač, postačí, aby kliknul na odkaz na kanál 1url.cz/@DG22, kde bude minikonference o vzdělávání živě streamována. Pokud toto pozvání budete chtít šířit dál, budeme moc rádi. K propagaci může sloužit i plakátek v příloze. Všechny zájemce srdečně zveme, diváků může být neomezené množství.
Těšíme se na setkání.
S pozdravem a přáním dobré mysli v této těžké době padajícího listí,
Andrej Plecháček.