V úterý 31. října bylo na naší škole ve znamení hellowenských kostýmů, ale také velkého souboje koleček a křížků. Naše škola se opět stala pořadatelskou školou oblastního kola pIšQworek.

Hned po úvodní prezentaci se celkem 47 studentů ze základních i středních škol, rozdělených do 9 a 4 týmů, posadili tváří v tvář svým soupeřům.

Začátek nebyl vůbec snadný. Než se vše nastartovalo a všichni se zorientovali, jak budou jednotlivé zápasy probíhat, chvíli to trvalo. Ale s úžasnou pomocí Pavla Maňáska a Kornela Pauča, šlo všechno hladce. Po několika kolech se v řadách soutěžících začaly rýsovat jasné obrysy potenciálních vítězů.

Ve třech skupinách se na prvních příčkách umístily týmy UwU, Tři bramboři a Kup kodein. Nenechte se ale zmást, tímto pořadí ještě nebylo rozhodnuto, neboť vítězstvím ve skupinách se teprve určilo, jak proti sobě budou hrát týmy v play-off. Bohužel ale nemohli postoupit všichni, kvůli čemuž jsme se rozloučili s týmem Mrtvé kytky.

Do krajského kola základek se nečekaně probojoval téměř ze spodku tabulky tým Banánci, který v posledním zápase nastoupil proti doposud neporaženému šampiónovi. Tím byl tým UwU z gymnázia z Čelákovic, který ani v tomto zápase nezklamal a roznesl soupeře na kopytech svých propisek bez jediného zaškobrtnutí.

V kategorii středních škol to bylo podstatně napínavější, neboť zde se ve finále utkal Kup kodein a tým Snažili jsme se, kdy divák až do posledního momentu nevěděl, kdo vyhraje. Ale nakonec se titulu vítěze a postupu do krajského kola zmocnil tým Kup kodein.

Kromě vítězů se také dobře vedlo týmům Elita národa, Divoké okurky a Kočkomelou. Celou paletu pIšQworkářů nám pak dobarvily kontrastní týmy Modří, Bílí a Červení ze Základní školy Václava Havla v Kralupech nad Vltavou.

A kdo nás tedy bude reprezentovat v krajském kole?

V kategorii středních škol obhájil své prvenství tým 6. G – Kup kodein ve složení Adam Winkelhöfer, Filip Krejza, Tadeáš Klečka, Jan Seidl a Tobiáš Peške a postoupil do krajského kola.

Na 2. místě se umístil tým Snažili jsme se, který tvořili studenti Hoang Duc Ngo (4. P), František Juda (7. G), Tomáš Mašek (1. P), Petr Hájek (1. P), a Filip Šena (4. P).

Třetí příčku obsadil tým Elita národa ve složení: Tomáš Bezděk, Jiří Janda, Filip Janda, František Kobza, Lukáš Velich ze třídy 5.G.

V kategorii základních škol a odpovídajích ročníků osmiletých gymnázií naší školu budou reprezentovat dva týmy.

Druhé místo nakonec vybojoval tým Banánci ve složení: Kristýna Maťková, Adéla Bauerová, Anna Kobzová ze třídy 3. G.

S nimi pojede do krajského kola tým, který obsadil 3. místo - Tři bramboři ve složení: Jakub Štajer, Jiří Lev, Jaroslav Svoboda také z 3. G.

Děkujeme všem týmům za krásné dopoledne plné napětí a soupeření, vzájemné podpory a zdravého povzbuzování jednotlivých členů. Našim postupujícím budeme držet palce v krajském kole a věříme, že některý z nich se probojuje i do velkého finále, které se bude konat v Brně.

Jana Nováková