Dny za školou

Štítky:

Ilustrační obrázek
Cyklotrip 2018
Naše letošní Dny za školou jsme se rozhodli započít už o den dříve, abychom měli další den více času na naplánovanou trasu.
Z Kralup jsme vyrazili už lehce po půl jedenácté dopoledne a to na hlavní nádraží v Praze. Dojeli jsme tam s velkým předstihem - nevěděli jsme, jak na tom budou jednotliví členové týmu při jízdě s plnými taškami na zadním nosiči. Naštěstí, ale cesta proběhla bez problémů a my tak mohli v klidu odjet s veselou průvodčí vlakem do Písku. Tam na nás čekaly pěkné pokoje s příjemnými postelemi, které jsme zanedlouho poté plně využili ke spánku.
Ráno cesta z Písku do Mokrosuk tvořila část našeho výletu s nejvyšším počtem kilometrů, něco málo přes 80 km. Sliby o rovné cestě kolem řeky Otavy se rozplynuly hned po prvních kilometrech cesty, v okolí cesty se kácely stromy a my tak museli najít alternativní trasu a nebudu lhát, ta už po rovince nevedla. Díky tomu, jsme ale projeli kolem Žižkova bojiště u Sudoměře, Žižkova památníku, Žižkovy mohyly... a na oběd jsme se stavili ve Strakonicích u dudáka. 
Po pondělní "rovinaté" části přišla na řadu úterní cesta cyklobusem na Horskou Kvildu a následné zdolávání každého kopce v okolí. Na konci dne, se ale celý tým shodnul, že to i přes úmorné výšlapy a strašlivé sjezdy stálo za to! Povedlo se nám splnit cíl - dojet k pramenu Vltavy a nakonec do vesničky Prášily, kde na nás čekalo ubytování v chatě KČT. 
V Prášilech mladší osazenstvo týmu vyzkoušelo všechny možné prolízačky na místním dětském hřišti a pak zaslouženě usnulo. 
Poslední den nás čekala cesta do Klatov. Tentokrát jsme očekávali, že cesta povede zaslouženě jen z kopce. To jsme ale zapomněli, že jsme na Šumavě a tak jsme si i poslední den užili dostatečný počet kopců, asi abychom ze Šumavského národního parku neodjeli z pocitem, že to bylo lehké. 
Teď už sedíme ve vlaku směr Praha a i přes bolavé nohy a otlačené zadní partie si všichni přejeme, aby Dny za školou byly delší. 
Moc děkujeme paní prof. Czechmanové a Novákové a jejich manželům za ochotu a příjemný výlet!
Za tým Eliška Vachalcová, Adéla Haňurová, Michal Beneš a Vojta Hampl
Adéla Haňurová