Dny za školou - prohlídka zahrad

Štítky:

Ilustrační obrázek

Paní profesorku Koutovou a paní profesorku Hráškovou napadlo, že by bylo hezké strávit Dny za školou v různých zahradách v okolí. Tento nápad se zalíbil asi devatenácti studentům našeho gymnázia, a tak se akce uskutečnila.

První den (25. června) jsme se vlakem vydali do Botanické zahrady v Praze Troji. Byli jsme překvapeni, kolik škol se rozhodlo jet do pražské zoologické zahrady. To nám trochu změnilo plány, ale my se nedali odradit. Místo autobusu jsme prošli Stromovkou a přívoz nás zavezl až k naší botanické zahradě. Prošli jsme si japonskou zahradu, obdivovali výstavu bonsají, prohlédli si výstavu afrických soch, příjemně jsme si odpočinuli a prozkoumali jsme i další krásné kouty pražské botanické. Museli jsme se vrátit domů, přestože nám to bylo líto.

Další den jsme sedli na autobus a dokodrcali jsme se až k záchranné stanici AVES. Tam jsme si prohlédli spoustu zachráněných, ale i domácích zvířat. Udivil nás mluvící krkavec Karel, který nás mile pozdravil svým “ahoj”, zaujalo nás krmení vydry a prohlédli jsme si nejrůznější sovy a dravce. Poté jsme přešli silnici a vydali se do Vodního parku Čabárna, kde jsme si prohlédli nutrie, andulky, želvy, černé labutě, lišáka, mývala a roztomilého králíka Hermelína. Čabárna Lážnovský se soustředí na chov KOI kaprů a pěstování vodních rostlin. Těch jsme také obdivovali nejvíc.

Celou akci jsme si užili a moc se těšíme na další.


Anežka Malínská

Amálie Šourková

2.G


Fotografie